Skip to content Skip to footer

Kabina prysznicowa bez brodzika

W wielu nowoczesnych aranżacjach łazienkowych znajduje się miejsce dla kabiny prysznicowej bez brodzika. Bez wątpienia daje ona więcej możliwości w wystroju pomieszczenia niż w przypadku standardowego brodzika czy montażu wanny. Przed decyzją o wyposażeniu łazienki w ten typ kabiny prysznicowej, warto poznać informacje na jej temat, by uniknąć potencjalnych problemów.

Estetyczne i praktyczne korzyści kabiny prysznicowej bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika sprawia, że łazienka staje się bardzo eleganckim pomieszczeniem, który pasuje do nowoczesnego trendy. Powiększa wizualnie łazienkę, ponieważ przezroczysta ścianka nie zabiera części pomieszczenia jak w przypadku montażu brodzików czy wanny o sporych gabarytach.

Kabina tego typu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla łazienek, które charakteryzuje mniejsza powierzchnia. Montaż standardowego brodzika może zabrać zbyt wiele miejsca w już małym pomieszczeniu. Kabina prysznicowa bez brodzika daje o wiele więcej możliwości przy montażu. Można stworzyć kabinę o niestandardowym kształcie, np. w kształcie kwadratu, prostokąta czy nawet trójkąta. Istnieje także możliwość wypełnienia wnęki, jeśli takowa się znajduje w łazience. Wszystko to sprawia, że można zagospodarować każdy kąt łazienki i sprawić, że całe pomieszczenie będzie użytkowane. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych, niepełnosprawnych lub małych dzieci, ponieważ wyrównany poziom kabiny z poziomem podłogi w łazience pozwoli na bezproblemowe wchodzenie.

Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika

Trzeba pamiętać, że nie każdy typ budynku pozwala na łatwy montaż tego typu kabiny. Najłatwiej i najkorzystniej jest podjąć decyzję o jej montażu w trakcie budowania domu. Można zatem wybudować nieco grubsze stropy na instalację odpływową.

Jeśli jednak posiada się już wybudowany dom i naszła nas ochota na zamontowanie kabiny prysznicowej bez brodzika, to warto pamiętać, że wiąże się to z generalnym remontem łazienki. Odpowiednia instalacja na odpływ wody wymaga kucia płytek, dlatego niemożliwe jest zamontowanie tego typu kabiny bez naruszenia już położonych kafelków. Warto także pamiętać, ze tego typu instalacje powinien robić specjalista, który zabezpieczy budynek przed ewentualnym zalaniem.

Jak już było wspomniane, kabina prysznicowa bez brodzika może przyjmować wiele kształtów. Odpowiednio dopasowana szyba powiększy wizualnie pomieszczenie. Można zabudować kabinę całkowicie szybą lub stworzyć jedną ze ścian z pustaków. Istnieje także możliwość umieszczenia drzwi przesuwnych.