Skip to content Skip to footer

Jakie modele wyciskarek ręcznych mamy do wyboru?

Chcąc cieszyć się smacznym i pełnym witamin, minerałów oraz antyoksydantów, własnoręcznie przygotowanym sokiem cytrusowym, musimy mieć do dyspozycji nie tylko dobrej jakości owoce, ale także niezbędny sprzęt. Poniżej znajdzie się więc garść informacji na temat manualnych wyciskarek do soku.

Czym charakteryzuje się wyciskarka ręczna do cytrusów?

Dzięki takiemu urządzeniu możemy w szybki sposób uzyskać orzeźwiający sok z drobnymi cząsteczkami miąższu, bez pestek oraz gorzkich, białych włókien, którymi charakteryzują się cytrusy.

Tym, co wyróżnia ręczną wyciskarkę do owoców jest to, że jako napęd stosujemy w niej siłę własnych mięśni, co przy produkcji kilku szklanek soku, na przykład dla całej rodziny, może być nieco męczące. Jednak wadę tą może wynagrodzić bardzo niska awaryjność, mała ilość zajmowanego miejsca, ekonomiczność oraz brak zależności maszynki od źródła prądu.

Wyciskarki ręczne plastikowe

Bardzo popularne i polecane szczególnie dla osób chcących dopiero zacząć swoją przygodę z świeżymi sokami, są wyciskarki ręczne wykonane z plastiku. Ich koszt jest naprawdę niewielki, zajmują bardzo mało miejsca, ale ich obsługa wymaga wprawy, a zrobienie soku czasu i włożenia sporej ilości siły.

Modele wykonane z plastiku najczęściej składają się z pojemnika/ dzbanuszka na sok oraz sitka z kopułą, do której przykłada się przekrojone na połówki owoce – tutaj za pomocą ruchów obrotowych wydobywamy sok z owoców, takich jak limonki, cytryny, pomarańcze czy grejpfruty. Spotkać możemy także wyciskacze plastikowe w formie praski (tutaj owoce są zgniatane) lub też w formie moździerza.

Ręczne wyciskarki do cytrusów metalowe

Wyciskarka ręczna do cytrusów wykonana z metalu będzie zdecydowanie trwalszym wyborem niż ta wykonana z plastiku, trzeba się jednak liczyć również z jej nieco wyższą ceną. Takie modele są solidne i cięższe, ale charakteryzują się też poręcznością i ekonomiką przechowywania.

Metalowe wyciskarki znajdziemy w formach podobnych do tych plastikowych, czyli praski lub dzbanuszki z wyciskaczami, ale tutaj spotkać możemy też bardziej zaawansowane modele, w których zastosowano mechanizmy z dźwignią. Te ostatnie cechują się bardzo dużą wydajnością i łatwością przyrządzania napoju, są też na tyle stabilne (dzięki solidnej konstrukcji i antypoślizgowym nóżkom), że można wyciskać w nich nawet połówki granatu, który pomimo dużej ilości twardych pestek świetnie nadaje się na sok.

Wyciskarka ręczna do cytrusów dostępna jest w ofercieGastrosilesia.pl.