Skip to content Skip to footer

Jak wybrać oświetlenie wewnętrzne

Można zaryzykować stwierdzeniem, iż wybór oświetlenia wewnętrznego jest jednym z najważniejszych aspektów podczas urządzania wnętrza. Lampy powinny spełniać swoją funkcjonalność, a także nie zaburzać charakteru całego pomieszczenia. Warto zainwestować w porządne propozycje, które posłużą na lata.

Jakie oświetlenie wewnętrzne jest najbardziej uniwersalne?

Często podczas urządzania wnętrza liczymy na to, że znajdziemy idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemalże każdym pomieszczeniu. Uniwersalne rozwiązania są idealne dla osób, którym zależy na czasie oraz dla ludzi, którzy nie ufają swojemu zmysłowi estetycznemu.

Zatem jakie lampy wpasują się w prawie każde wnętrze? Zdecydowanie te o minimalistycznych kształtach! Dodatkowo takie fasony są bardzo modne ostatnimi czasy, dlatego zwolennicy prostych rozwiązań nie muszą obawiać się, że ich wnętrze będzie niemodne. Można spokojnie wybrać mniej ekstrawaganckie propozycje i cieszyć się nowo urządzonym pomieszczeniem.

Zatem co oznacza oświetlenie wewnętrzne o minimalistycznym fasonie?

Jednym z takich rozwiązań są wiszące lampy o geometrycznych kształtach. Popularnością cieszą się lampy o walcowatej, pociągłej obudowie. Taka lampa będzie doskonałym rozwiązaniem dla bardzo luksusowych wnętrz, a także wpasuje się w meble w stylu retro.

Dochodząc do kwestii materiału, z którego powinna być wykonana lampa, łatwym w utrzymaniu rozwiązaniem będą lampy wykonane ze szkła. Takie klosze w łatwy sposób można oczyścić z kurzu oraz wszelkich zabrudzeń. Dodatkowo, szklane lampy wprowadzą niepowtarzalny akcent do każdego pomieszczenia.

Innym rozwiązaniem mogą być lampy sufitowe, które są najbardziej minimalistyczną opcją z dostępnych na rynku. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, nie ma wnętrza, do którego takowe by nie pasowały. Jedyną wadą może być problematyczne wymienianie żarówki, gdyż aby to wykonać zazwyczaj należy odkręcić klosz od sufitu.

Oświetlenie wiszące czy może stojące?

Na rynku widnieje wiele propozycji wszelakich lamp stojących, wiszących oraz bardziej oryginalnych rozwiązań – jak przykładowo lampki LED umocowane na pasku. Zatem na co warto się zdecydować?

Stojące lampy mogą okazać się bardzo funkcjonalne w sypialni, gdzie przysunięte do ramy łóżka, stworzą źródło światła do wygodnego czytania książek wieczorową porą. Ciekawą opcją w sypialni mogą być również lampki LED na pasku, które przymocowane pod łóżkiem stworzą niepowtarzalny klimat.

Sufitowe, niewiszące lampy będą dobrą opcją w łazienkach, gdyż są odporne na wilgoć oraz zmiany temperatur. Takie rozwiązanie może być idealne również w kuchni.