Skip to content Skip to footer

Sprzątanie to wyzwanie

Sprzątanie prawdopodobnie jest jednym z najmniej ulubionych zajęć dla wielu z nas, ale jest to zło konieczne, którego prędzej czy później nie można uniknąć.
Aby nie mieć wyrzutów sumienia i nie zarosnąć brudem, trzeba raz na jakiś czas posprzątać. Najlepiej robić to systematycznie. Jeśli nie wiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas sprzątania, warto odwiedzić blog o sprzątaniu, aby zdobyć niezbędne wskazówki.

Organizacja przede wszystkim

Nie tylko blog o sprzątaniu, ale i każdy, kto przynajmniej raz zmierzył się z brudem i bałaganem, jako rzecz najważniejszą, wskaże organizację. Bez niej zginiemy pod górą prania, kurzu i brudu.

Ci, którzy są systematyczni, pracują efektywnie, wydajnie i są zmotywowani, mają szansę szybko uporać się z każdym zadaniem. Dotyczy to również tak przyziemnej rzeczy, jak sprzątanie.Kluczem do sukcesu jest porządkowanie według planu. Dzięki odpowiednio skonstruowanemu i przemyślanemu planowi, sprzątanie domu może być łatwe.

Sprzątanie mieszkania – od czego zacząć?

Wielu zadaje sobie to pytanie. Najtrudniejszy jest pierwszy krok i walka ze swoim wewnętrznym ja. Jeśli chcemy mieć lśniące mieszkanie najlepiej w kilka godzin, to bez wymówek bierzmy się za robotę. Należy wyłączyć telewizor, wstać z kanapy i zacząć od przygotowania niezbędnych przyborów.Od teraz, przez najbliższe kilka godzin, naszymi najlepszymi wspólnikami będą odkurzacze, ściereczki, szmatki, gąbki, szczotki, różne środki czyszczące, wiadro z wodą i miotełka do kurzu.

Zanim zaczniemy pucować każdy pokój z osobna, najpierw trzeba oczyścić powierzchnię domu ze wszystkich rzeczy, które znajdują się nie na swoich miejscach. Porozrzucane ubrania trafiają albo do prania albo z powrotem do szafy, brudne naczynia wkładamy do zmywarki, a to, co już nie jest potrzebne trafia do kosza, książki wracają na półkę itp. W ten sposób stworzyliśmy wstępny ład i jesteśmy zmotywowani, aby zacząć sprzątać bez przeszkód.

Największe wyzwanie – salon czy kuchnia?

Następne pół godziny należy do salonu, ale on w porównaniu z kuchnią, na ogół nie stanowi dużego problemu. Najpierw wycieramy kurze i odkurzamy. Najlepszym sposobem na to jest usunięcie najgrubszych okruchów za pomocą odkurzacza ręcznego, a następnie miotełki do kurzu. Trzeba pamiętać o często zaniedbywanych kątach, półkach, a powierzchnie stołów dokładnie wytrzeć wilgotną szmatką.

Wielkim wyzwaniem bywa kuchnia. Najpierw należy wytrzeć powierzchnię blatów i szafek, przy pomocy odpowiednich preparatów i szmatki. Czasem sporo czasu i intensywnego pucowania, wymaga mycie kuchenki, piecyka i zlewozmywaka. Potem jeszcze trzeba wymyć podłogę. Aby na końcu wszystko lśniło, trzeba się sporo napracować.

Kiedy wydaje się, że to już koniec ciężkiej pracy, musimy sobie uświadomić, że czeka nas jeszcze masa roboty. Przede wszystkim łazienka, której posprzątanie może być trudniejsze niż czyszczenie kuchni. Tu może przyjść z pomocą blog o sprzątaniu, więc można zrobić sobie krótką przerwę i poszukać odpowiednich wskazówek w internecie.