Skip to content Skip to footer

Zestawy do sprzątania

Zestawy do sprzątania stanowią spore ułatwienie nie tylko w firmach, ale również w domach. Dzięki nim możliwe jest nie tylko uzyskanie porządku w samym pomieszczeniu, ale także wśród niezbędnych do sprzątania akcesoriów. Na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania tego typu zestawów?

Zestawy do sprzątania

Zestaw do sprzątania składa się zwykle wiadro o dużej pojemności oraz kuwety, przeznaczone do przechowywania ścierek. W przypadku, gdy wiadro posiada kółka, można niekiedy zrezygnować ze specjalnego wózka. Podczas kupowania zestawu warto sprawdzić, czy ma również wygodne miejsce na trzymanie mopa. W przypadku, gdy niezbędny jest zakup całego wózka do sprzątania, warto przede wszystkim sprawdzić pojemność samego wiaderka. Wózek do sprzątania jest niezbędny, gdy powierzchnia pomieszczenia jest niezwykle duża – ułatwia on znacznie przemieszczanie się. Przydatnym elementem w przypadku zestawu sprzątającego może być również pokrywa – pozwala ona na bezpieczniejszy przejazd. Wszystkie te elementy sprzedawane są zazwyczaj w gotowych zestawach, co sprawia, że nie trzeba się martwić o ich odpowiednie dopasowanie.

Akcesoria do sprzątania – materiał

Oprócz zestawu do sprzątania konieczne jest zwykle zakupienie akcesoriów do sprzątania. Ściereczki i mopy to niezbędne elementy usprawniające proces sprzątania, o ile są odpowiednio wykonane. Warto pamiętać, że obecnie najlepszym materiałem, jeśli chodzi o tego typu produkty, jest mikrofibra. Wykonana z niej ścierka doskonale wchłania wodę, niekiedy pozwala również na mycie szklanych powierzchni bez użycia detergentów. Mop wykonany z mikrofibry łatwo jest uprać i odcisnąć. Zaletą tego produktu jest również to, że schnie bardzo szybko, co sprawia, że nie ma problemów ze sprzątaniem także następnego dnia.

Jak wybrać mop?

Nie tylko rodzaj materiału powinien decydować o tym, na jaki mop warto się zdecydować. Już w momencie kupowania warto sprawdzić, czy sprzątanie przy pomocy konkretnego modelu rzeczywiście będzie proste. Najczęściej wybierane są mopy, które posiadają teleskopowy uchwyt, ponieważ pozwala on na dokładne mycie zakamarków. Warto również z uwagą wybierać zakończenie mopa. Tak zwane mopy płaskie są kupowane coraz częściej. Choć nie zawsze ich odciskanie jest proste, to jednak zwykle łatwiej jest je wysuszyć. Istnieją również specjalne mopy z systemem odciskania wody, jednak zazwyczaj są one droższe. Z kolei tak zwane mopy okrągłe kupuje się zwykle w zestawie ze specjalnym wiadrem, które pomaga przy odciskaniu nadmiernej ilości wody.

profesjonalne zestawy do sprzątania znajdziesz na stronie https://mopy-ceg.pl/.