Skip to content Skip to footer

Jak wybrać obrus?

Jakie aspekty powinno się uwzględnić przy wyborze obrusu do swojego salonu? Jak wiadomo właściciele mieszkań nie są zainteresowani zaopatrzeniem się w produkt, który będzie szpecił wnętrze. Jakie cechy mają nowoczesne obrusy do salonu?

Modne obrusy do salonu – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Należy pamiętać o ty, aby stół prezentował się idealnie praktycznie pod każdym względem. Warto wiedzieć, że niewłaściwie wybrany produkt może zniweczyć starania użytkowników, których celem jest stworzenie estetycznej aranżacji wnętrza. Klasyczne obrusy powinny nie tylko przykryć stół, ale również minimalnie zwisać z blatu.

Warto również sprawdzić w jakiej odległości od blatu znajdują się krzesła. Obrus nie może bowiem sięgnąć do wspomnianego mebla. Produkt powinien delikatnie dotykać ud osoby siedzącej na krześle.

Modne obrusy do salonu – czy styl wnętrza ma duże znaczenie?

Podejmując decyzję o wyborze obrusu trzeba uwzględnić aranżację danego wnętrza. W salonie w stylu glamour najlepiej będzie prezentował się gładki model w białym kolorze. Świetnie będą prezentowały się także zdobienia złotą nicią.

Z kolei klasyczne obrusy haftowane doskonale sprawdzą się w stylu rustykalnym. Mogą na nich znajdować się także wzory kwiatów. Osobom, które mają salon urządzony w angielskim stylu, rekomendowane jest postawienie na biały obrus w pąki róż.

Nowoczesne obrusy do salonu – czym należy się sugerować przy wyborze materiału?

Należy mieć świadomość, że rodzaj materiału można bez większego problemu rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Specjaliści radzą zaopatrywać się w produkty z naturalnych tkanin.

W zdecydowanej większości wnętrz najlepszym rozwiązaniem będzie uniwersalna bawełna. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się obrusy z lnu czy jedwabiu.

Kiedy warto zdecydować się na biały obrus?

Godny uwagi jest fakt, że produkt w białym kolorze świetnie sprawdzi się tylko w niektórych wnętrzach. Oczywiście obrus w tym kolorze powinien zagościć na stole podczas Wigilii czy innych uroczystości rodzinnych.

Będzie on wtedy w stanie podkreślić podniosły charakter wydarzenia. Jeżeli jednak biały kolor zupełnie nie będzie komponował się ze stylem określonego wnętrza, można zdecydować się na stonowanie jego oficjalnego wyglądu.