Skip to content Skip to footer

Wyjątkowy wystrój wnętrz

W swoim domu każdy powinien się czuć jak najlepiej. Wpływ na to ma wystrój domowych wnętrz. Aranżacja pomieszczeń powinna pasować do charakteru i potrzeb ich lokatorów. Każdy ma swój ulubiony styl i dobrze się czuje w otoczeniu stylizowanych przedmiotów. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszy się styl vintage, który jest jedyny i unikatowy.

Oświetlenie we wnętrzach retro

Styl retro jest bardzo charakterystyczny, można go rozpoznać po meblach i dodatkach specjalnie postarzanych, imitowanych na lata dwudzieste. Tego typu przedmioty mocno się różnią od nowoczesnych mebli i dodatków do wnętrz mieszkalnych. Zwłaszcza oświetlenie w stylu retro przykuwa uwagę i nie można przejść obok niego obojętnie.

Każda lampa retro wygląda jak zachowana z lat dwudziestych. Mają one wygląd loftowy, ich głównym materiałem wykończenia jest metal. Lampa retro może mieć dowolny kształt, wielkość i kolor, chociaż bardzo często spotyka się lampy w stylu retro w kolorze czarnym i złotym.

Wyjątkowa i niepowtarzalna lampa vintage

Lampa vintage to wyjątkowa forma oświetlenia do wnętrz mieszkalnych i nie tylko. W sklepach z oświetleniem można znaleźć wielki wybór produktów. Wśród nich są lampy o prostej i minimalistycznej formie, a także o różnych ciekawych kształtach. Lampy te mają szerokie zastosowanie, są łatwe w montażu i nie kosztują wiele.

Z pewnością sporym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie w kształcie rowerów, ogromnych żarówek, lamp górniczych czy różnych geometrycznych kształtów. To wyjątkowe i bardzo modne lampki, każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i styl.

Żyrandole w stylu retro

Na uwagę zasługują również loftowe żyrandole, które również są stylizowane na lata dwudzieste. Żyrandol retro jest zwykle wykonany ze stali lub metalu, ma czarny kolor, lekko przecierany. Ma on charakter minimalistyczny, może się składać z kilku stalowych ramion zakończonych metalowymi koszykami albo z kilku zwisających luźno dużych żarówek.

Żyrandol retro pięknie będzie się komponował z meblami i dodatkami w tym samym stylu. Doskonale się sprawdzi w kuchni, salonie czy jadalni, zwłaszcza zawieszony nad stołem. Przy zakupie takiej lampy warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, a nie tylko na cenę. W sklepach internetowych z oświetleniem często można natknąć się na ciekawe promocje lamp vintage.