Skip to content Skip to footer

Materace wysokoelastyczne – wady i zalety

Materac to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort snu. Źle dobrany, nie tylko będzie mało wygodny, ale może wręcz przyczynić się do bólu kręgosłupa. Jak wybrać odpowiedni materac dla siebie? Jednym z najbardziej uniwersalnych, zalecanych przez ortopedów modeli jest materac wysokoelastyczny. Jakie są jego wady i zalety?

Czym jest materac wysokoelastyczny?

Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć, przymierzając się do zakupu materaca, tego jego rodzaj. Producenci oferują w tej kwestii spory wybór. Oprócz klasycznych materacy sprężynowych to znacznie wygodniejsze materace wysokoelastyczne lub hybrydowe – łączące oba typy.Materac wysokoelastyczny wykonany jest z pianki poliuretanowej, której zaletą jest wysoka sprężystość. To przekłada się zarówno na oferowany komfort, jak i wytrzymałość materaca. Ten model jest polecany osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, dzieciom, nastolatkom, a także seniorom.

Materac wysokoelastyczny – największe plusy

Dlaczego warto wybrać właśnie materac wysokoelastyczny? Po pierwsze, ze względu na oferowany komfort nocnego wypoczynku. Wykonany z pianki poliuretanowej materac z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając mu idealne oparcie. Doskonale nadają się dla dwóch osób o różnej posturze – każdej zagwarantuje komfort. Ten model jest bardzo bezpieczny dla kręgosłupa.Kolejna zaleta to duża wytrzymałość. Materace wysokoelastyczne słyną ze swojej solidności. Bardzo sprężyste, nie odkształcają się z czasem, przez lata zachowując oryginalny kształt i wygląd. Te z odpowiednimi otworami wentylacyjnymi, są także hipoalergiczne. Nadają się więc dla osób wrażliwych, niemowląt i dzieci.

Jakie wady materacy wysokoelastycznych?

Jak każde rozwiązanie, także wysokoelastyczne materace mają swoje wady. To przede wszystkim cena – choć materac o wysokiej sprężystości nie kosztuje fortuny, jest znacznie droższy niż najtańsze modele sprężynowe czy piankowe. To jednak inwestycja na lata i gwarancja zdrowego, bezpiecznego snu.Drugim minusem może być twardość – niektórzy preferują bardzo miękkie podłoże do spania. Warto jednak pamiętać, że dla kręgosłupa najzdrowsze są materace twarde i średnio twarde.

materace wykooelastyczne – literówka

Materace wykooelastyczne dostępne są w ofercie Vege Home.