Skip to content Skip to footer

Gdzie ulokować kapitał aby uniknąć wpływu inflacji?

Ze względu na pojawiające się kryzysy związane z sytuacją polityczną na środki zgromadzone na rachunkach bankowych niekorzystnie wpływa inflacja. W co zainwestować posiadany kapitał aby nie tylko nie stracił na wartości, ale również przynosił zyski. Trzymanie pieniędzy nawet na najlepiej oprocentowanej lokacie sprawia, że ich wartość spada – dlatego należy poszukać innych możliwości inwestycji.

Nieruchomości komercyjne w Katowicach – inwestycja, która będzie przynosić profity przez lata

Jedną z możliwości zainwestowania większej ilości gotówki jest zakup nieruchomości. Ze względu na ryzykowny rynek lokali mieszkalnych lepiej jednak wybrać Nieruchomości komercyjne w Katowicach. Późniejszy wynajem przedsiębiorstwom jest obarczony mniejszym ryzykiem niż wynajem osobom prywatnym. Co więcej lokale komercyjne wymagają mniejszych nakładów i dają możliwość osiągania wyższych, regularnych zysków. Dochód pasywny z kilku lokali komercyjnych może w pewnym momencie zastąpić wypłatę z pracy na etacie.

Inwestycje w kruszce – monety bulionowe złote i srebrne

Jeśli przede wszystkim chce się zachować wartość pieniądza inwestycja w kruszce może stać się dobrą metodą. Na rynku są zarówno monety bulionowe złote, jak i srebrne. W zależności od posiadanych środków można zainwestować nawet w całe sztabki kruszców. Zarówno monety, jak i większe części można w razie konieczności łatwo spieniężyć – zarówno kolekcjonerzy, jak i skupy oferują godziwe ceny, zaś długoterminowa inwestycja przy rosnących cenach przyniesie również zyski.

Obligacje Skarbu Państwa

Oferowane przez Narodowy Bank Polski obligacje mają gwarancję wykupu. Ze względu na małe ryzyko inwestycyjne nie przynoszą one jednak zbyt dużych korzyści finansowych. Procent ma pokrywać inflację. Jest to wygodna i bezpieczna forma inwestycji gdy gotówka nie będzie potrzebna przez kilka lat. Środki nie będą wtedy tracić na wartości. Obligacje mogą być również doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka lub osoby wkraczającej w dorosłość – uczą oszczędzania.