Skip to content Skip to footer

Do jakiego wnętrza dopasować lampę vintage i retro?

Lampa retro i lampa vintage idealnie wkomponuje się do wnętrza w stylu retro jak i wnętrza o stylu nowoczesnym. Tego typu oświetlenie nie tylko odpowiednio oświetli dany metraż, ale także go idealnie udekoruje. Na rynku oświetleniowym znaleźć można wiele rodzajów i modeli lamp, które, choć wyprodukowane w dzisiejszych czasach, są stylizowane na czasy retro i styl vintage.

Gdzie umieścić lampy retro?

Żyrandol retro, podwieszany pod sufitem może mieć jeden punkt światła lub może być rozgałęziony i posiadać kilka tego typu punktów. Niektóre z takich żyrandoli wiszą na złotych lub srebrnych łańcuchach inne są bezpośrednio przytwierdzone do sufitu na specjalnych listwach. Lampa retro lub lampa vintage może być lampą stojącą, wiszącą, podłogową lub po prostu zwykłym kinkietem. Każdy rodzaj oświetlenia może znakomicie udekorować wnętrze zaaranżowane w stylu retro, vintage, klasycznym lub nowoczesnym. Odpowiedni rodzaj lamp można umieścić na szafkach, na podłodze przy fotelu, na stole lub przed telewizorem. Jedynie tylko żyrandol retro powinien być przytwierdzony do sufitu i z góry oświetlać dane pomieszczenie.

Motywy kwiatów i patyna

Klasyczne motywy kwiatów dekorujące lampy w stylu retro, patyna, srebro i złoto, które mieni się w ich kształtach oraz szkło, które nie tylko jest białe, ale i kolorowe to przykład podstawowych cech tego typu lamp. Mocno dekorowane oświetlenie retro potrafi dać idealny strumień światła, przez co kinkiety ścienne oświetlają nawet najciemniejsze zakamarki wnętrza. Mimo że tego typu lampy mają raczej bogate zdobienia umieścić je można w każdym pomieszczeniu. Idealnie odnajdą się w kuchni jak w stylowym salonie i w spokojnej sypialni.

Niepowtarzalne wzory

Niebanalne wzory lamp vintage i retro dopasują się do specyficznych aranżacji retro i w typie klasycznym. Czasami ciekawe kształty i oryginalne wzory potrafią bardzo pięknie i niekonwencjonalnie udekorować dane wnętrze. Tego typu lampy mogą być wisienką na torcie i elementem, który zasługuje na największą uwagę w danym wnętrzu. Dlatego też tak istotny jest zawsze dobór odpowiedniego modelu lampy w stylu vintage lub retro. Ciekawe aranżacje mogą znacznie zyskać przy współudziale odpowiednich lamp. Tego typu oświetlenie idealnie łączy się dzisiaj ze współczesnymi żarówkami, które już niejednokrotnie są żarówkami LED.