Skip to content Skip to footer

Dlaczego okna dreniano-alumiowe

Kiedy ponad dwie dekady temu pojawiły się pierwsze okna plastikowe stały się autentycznym hitem na rynku modernistycznego budonictwa. Przez lata wymieniano okna drewniane na plastikowe, uznając ich wyższość, bezproblemowość w obsłudze i praktycznie zerową potrzebę konserwacji. Dzisiaj te pierwsze okna plastikowe wymagają wymiany na nowe, ponieważ wiele z nich zdążyło się już wyparzyć, a i o energooszczędności nie może być mowy.

Kompromis doskonały

Jeszcze do niedawna klienci zainteresowani wymianą stolarki okiennej mogli wybierać pomiędzy oknami plastikowymi, drewnianymi i aluminiowymi. Zdecydowany prym wiodły te pierwsze, nie mniej zaczęto zauważać ich niedoskonałość i wszechobecną sztuczność.

Z drugiej strony, wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej energooszczędności domu, oraz działaniom proekologicznym zaczęto szukać lepszego rozwiązania. Stąd też na rynku pojawiły się okna drewniano-aluminiowe, które w perfekcyjny sposób łączą wszystkie zalety okien drewnianych i aluminiowych. Za sprawą perfekcyjnej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są z jednej strony naturalne i tym samym ekskluzywne, z drugiej zostają wzmocnione konstrukcją aluminiową.

Mariaż bez zarzutu

Bezspornie okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wszystko, co najlepsze w obu materiałach. Można powiedzieć, że wzajemnie się uzupełniają i poniekąd wspierają swoje naturalne właściwości. Aluminium chroni drewno w najwrażliwszych miejscach przed działaniem destrukcyjnych warunków atmosferycznych, które potrafią skutecznie obniżyć właściwości drewna. Z kolei drewno dopełnia wszelkich wysokich parametrów energooszczędnych, sprawiając, że stolarka tego rodzaju należy do ciepłych i idealnie pasujących do wymagań domów pasywnych.

Estetyka i ciepło

Bezspornie okna drewniano-alumiowe to jedna z najbardziej udanych fuzji w świecie stolarki otworowej. To kolejny krok do doskonałości i spełniania tak oczekiwań nowoczesnego budownictwa, jak i wymagających klientów. Tego rodzaju stolarkę proponują najlepsi i uznani producenci, którzy w swojej palecie produktów mają także standardowe i klasyczne okna drewniane.

Znajomość obu materiałów i dostrzeżenie ich słabszych właściwości pozwoliło bowiem na skonstruowanie produktu, który praktycznie jest pozbawiony wad. To duży krok do przodu, dzięki któremu klienci nie muszą już wybierać pomiędzy estetyką okien drewnianych a odpornością okien aluminiowych. Jeśli do tego dołączymy wysokiej klasy szkło niskoemisyjne i niezawodne okucia okienne możemy być pewni, że okna drewniano-aluminiowe staną się najpopularniejszymi w budownictwie mieszkaniowych i wielkopowierzchniowym.