Szklane ścianki działowe to dosyć popularny sposób na aranżację biur. Warto natomiast wiedzieć też o tym, że szklana ściana sprawdzi się doskonale w domu, przestrzeni prywatnej. Taka ściana pasuje do wielu różnych wnętrz, które urządzone są na przykład w stylu loftowym, industrialnym, skandynawskim czy nowoczesnym. Poniżej więcej informacji na ten temat.
Co to jest szklana ściana?
Szkło to popularny i lubiany materiał do wykończenia wnętrz. Nie da się ukryć, że jego zastosowanie sprawia, że wnętrze jest jasne i przestronne, a przecież często właśnie o to chodzi, by pomimo przedzielenia pomieszczeń, zachować wrażenie dużego metrażu. Szklana ściana będzie doskonała do oddzielenia od siebie różnych pomieszczeń, które różnią się funkcją.
Sporo osób decyduje się na przykład na postawienie szklanej ścianki pomiędzy kuchnią, a salonem. To popularny sposób, aby oddzielić od siebie te dwie części dziennej strefy mieszkania, tak by było bardziej funkcjonalnie, na przykład podczas gotowania. Poza tym ścianki ze szkła stosuje się też do oddzielenia na przykład sypialni od salonu. Często świetnie wyglądają również w łazienkach, nadając się do wydzielenia strefy prysznica.
Do jakich wnętrz pasuje szklana ściana?
Ze względu na to, że szkło kojarzy się ze wszystkim tym, co proste i minimalistyczne, szklane ścianki prezentują się doskonale w domach lub mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym lub w loftowym. Doskonale wyglądają w połączeniu z drewnem, kamieniem, betonem lub czerwoną cegłą. Poza tym świetnie prezentują się też w mieszkaniach urządzonych w prostym i naturalnym stylu skandynawskim, tak lubianym przez Polaków.
Ścianki ze szkła na profilach metalowych nie do końca dobrze wyglądają natomiast we wnętrzach klasycznych. Dlaczego? Ponieważ szkło i metal to połączenie zbyt nowoczesne. W takich wnętrzach lepiej zrezygnować ze ściany ze szkła.
Ścianka ze szkła na zamówienie
Ścianki można kupować na wymiar, które tworzone są wtedy dla konkretnego klienta, lub też korzystać z gotowych propozycji. Pierwsza opcja kosztuje więcej, natomiast pozwala na spersonalizowanie projektu, dzięki czemu doskonale pasuje on tak naprawdę do wnętrza. W ten sposób można nadać swojej przestrzeni domowej wyjątkowego charakteru.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.