Skip to content Skip to footer

Gdzie zastosowanie znajdą piły taśmowe do metalu?

Przygotowywanie półfabrykatów jest istotnym zadaniem w wielu przedsiębiorstwach. Niezależnie od tego, czy są one końcowym produktem pracy czy też jedynie elementem, który ułatwia pozostałe zadania, warto posiadać adekwatny sprzęt do pracy. Piły taśmowe do metalu są wydajne i skuteczne w wielu zadaniach. Dlatego warto posiadać dopasowane do potrzeb organizacji urządzenie.

System działania, jakim charakteryzują się piły taśmowe do metalu

Głównym mechanizmem działania urządzenia jest przecinanie elementów metalowych przy pomocy ostrza taśmowego. Jest ono napędzane silnikiem i regulowane panelem obsługi. Taśmy tnące mają różne przeznaczenie i szerokość. Dlatego też możliwe jest dopasowanie urządzenia do konkretnych sytuacji i ciętych materiałów. Dzięki odmiennym parametrom pracy można przygotować różne elementy. To z kolei pozwala na swobodne dopasowanie do profilu przedsiębiorstwa. Niezależnie czy cięcie metalu jest częste, czy też okazjonalne profesjonalne urządzenie znacząco je przyspiesza i ułatwia. Warto mieć takie urządzenie w wyposażeniu swojego przedsiębiorstwa.

Rodzaj zadań wykonywanych w przedsiębiorstwach, w których piły taśmowe będą skuteczne

Cięcie metalu i przygotowywanie konstrukcji ze stali może być głównym profilem przedsiębiorstwa. Jednak są również organizacje, gdzie profile tnie się sporadycznie i stanowią one jedynie półfabrykat – wykorzystywane są później w dalszej produkcji. Dlatego też piły taśmowe do metalu sprawdzą się w narzędziowniach czy małych warsztatach rzemieślniczych. Bardziej rozbudowane modele pił zastosowanie mają w rozwiązaniach przemysłowych. Organizacje, które przygotowują konstrukcje stalowe wymagają zastosowania bardziej rozbudowanych urządzeń. Dlatego też na rynku znaleźć można odmienne piły taśmowe do metalu – o zupełnie różnych parametrach.

Możliwości obsługi urządzeń i dopasowanie ich do potrzeb organizacji

Urządzenia różnią się sposobem obsługi. Manualne piły są w całości sterowane przez operatora. Docina on elementy jak i podaje surowce. Urządzenia półautomatyczne mogą być sterowane z poziomu pulpitu operatorskiego. Piły automatyczne wykonują zadania bez ingerencji człowieka, a wykonywane zadania są bardzo powtarzalne, przez co można produkować je w sposób seryjny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.