Skip to content Skip to footer

Zanim zabierzesz się za sprzedaż mieszkania…

Zazwyczaj rynek nieruchomości jest rynkiem kupującego. Oznacza to, że liczba dostępnych ofert mieszkań na sprzedaż, znacznie przewyższa liczbę osób chętnych na ich zakup. Jak to wygląda z punktu widzenia osoby mieszkającej w takim mieście jak Legnica i jak zainteresować potencjalnego kupca naszym ogłoszeniem?

Najpierw cena

Jeśli decydujesz się na sprzedaż mieszkania w Legnicy, musisz liczyć się z tym, że rynek nieruchomości w tym mieście będzie nasycony podobnymi ofertami. Dlatego koniecznie zacznij od ustalenia odpowiedniej ceny. Pamiętaj, że musi ona być kwotą ofertową a więc taką, od której rozpoczną się negocjacje.

Co zrobić, jeśli samodzielnie nie potrafisz określić dokładnej ceny swojego mieszkania? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie… wynajęcie rzeczoznawcy. Po dokonaniu wyceny sporządzi on dla nas stosowny dokument, który można okazać potencjalnemu kupcowi. W ten sposób będziemy bardziej wiarygodni w oczach potencjalnych nabywców.

Potem ogłoszenie

Jeśli już ustaliłeś cenę, koniecznie zadbaj o odpowiednie ogłoszenie. Jak je sporządzić? Wystawiając ogłoszenie przedstawiające mieszkania na sprzedaż, musimy pamiętać o zamieszczeniu w nim takich informacji jak: metraż, rozkład pomieszczeń, dokładna lokalizacja itd. Dobrym pomysłem będzie przedstawienie w sposób zwięzły i logiczny atutów Twojego mieszkania na sprzedaż.

Patrząc się od strony technicznej, warto najważniejsze informacje umieścić na samym początku ogłoszenia. Głównie chodzi tu o atuty. Dopiero pod koniec ogłoszenia umieśćmy w nim informacje techniczne odnośnie sprzedawanego przez nas mieszkania. Choć podana przez Ciebie cena jest ceną ofertową, warto podkreślić, że jesteś otwarty na negocjacje.

Na koniec zdjęcia

Przed wystawieniem ogłoszenia mieszkania na sprzedaż, warto przygotować sobie zbiór zdjęć, przedstawiających sprzedawane mieszkanie zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz. Zdjęcia te powinny być przede wszystkim wyraźne. I choć nie powinny przedstawiać wyłącznie atutów mieszkania, muszą w delikatny sposób je podkreślać.

Jeśli w ogłoszeniu przedstawiasz konkretne atuty Twojego mieszkania na sprzedaż, warto je umieścić na zdjęciach. W tego typu ogłoszeniach ważny jest nie tylko realizm, ale też pewne zacięcie marketingowe. No i oczywiście wytrwałość w dążeniu do celu.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud