Skip to content Skip to footer

Wybór klasy ciepła w kołdrze

Kołdry, które w obecnych czasach znajdują się w sprzedaży, różnią się między sobą wieloma istotnymi aspektami. Wśród nich można na przykład wymienić klasę cieplną kołdry. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, aby w odpowiedni sposób wybrać najbardziej właściwy produkt.

Kołdry letnie

Kołdry można znaleźć w sprzedaży w bardzo wielu zróżnicowanych wariantach. Wśród nich można przede wszystkim wymienić kołdry letnie, które są lekkie i na pewno zapewnią odpowiedni komfort termiczny każdej osobie, która będzie pod nimi spała. Dodatkowo warto wiedzieć, że kołdra hipoalergiczna będzie doskonałym wyborem, ponieważ zazwyczaj podczas wiosny i lata objawia się największa ilość alergii. Ma to na przykład związek z pylącymi roślinami.

Kołdry zimowe

Kołdra hipoalergiczna z powodzeniem może również występować w formie zimowej. Taki model kołdry powinien zapewniać odpowiednią ilość ciepła podczas zimowych wieczorów, jednak dodatkowo człowiek nie powinien nadmiernie się pocić podczas jej użytkowania. Wśród najbardziej polecanych modeli kołder zimowych przede wszystkim wyróżnia się kołdry z pierza oraz puchu, ale także modele stworzone z wełny. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ jest ono niezwykle korzystne.

Kołdry całoroczne

Kołdry mogą również występować w wersji całorocznej, dzięki czemu nie trzeba będzie zaopatrywać się w większą ilość kołder. Lekkie kołdry całoroczne będą doskonałym rozwiązaniem, ponieważ można je stosować praktycznie o każdej porze roku. Najlepszym wyborem w tym przypadku z całą pewnością będzie kołdra z granulatem silikonowym, kołdra puchowa, a także kołdra stworzona z włókna bambusowego.

Kołdry podwójne

Kolejnym modelem popularnych w obecnych czasach kołder bez wątpienia są również kołdry podwójne. Łączą one w sobie funkcjonalność takich produktów, jak zimowe oraz lekkie kołdry całoroczne. Kołdry podwójne najczęściej są stworzone z dwóch warstw, które obejmują warstwę cieńszą oraz grubszą. Są one ze sobą połączone, co sprawia, że zapobiega się utracie ciepła. Cieńszy wariant kołdry z powodzeniem można używać latem oraz podczas innych ciepłych dni w trakcie roku. Natomiast grubszy wariant idealnie sprawdzi się w trakcie trwania zimy.