Nowoczesne sposoby malowania ścian

Malowanie ścian może być prawdziwą sztuką, pod warunkiem że będzie to dokładnie przemyślane działanie. Pomysły na malowanie ścian mogą być bardzo różne, a wszystko zależy od gustów i preferencji malarza. Są zwolennicy gładkich, jednolicie pomalowanych ścian, osoby z większą fantazją decydują się na figury geometryczne. Możliwości jest wiele.

Jak pomalować ściany dwoma kolorami?

Aby pomieszczenie zyskało nowego, ciekawego wyglądu, warto pomalować je dwoma kolorami. W zależności od sposobu ich zestawienia uzyskuje się efekt większego lub mniejszego wnętrza. Zanim jednak połozy się kolory na ściany warto skorzystać z aplikacji, które pozwalają zwizualizować pomysł i sprawdzić, jakie będą jego efekty.

Pomysły na malowanie ścian – jak uzyskać efekt ombre?

Ombre to doskonałe rozwiązanie na ściany w sypialniach i w pokojach dziecięcych. Efekt ten polega na płynnym przechodzeniu z jednego koloru w drugi, bez zacieków i smug, a także bez widocznej linii odcięcia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pistoletu natryskowego.

Modne lamperie na ścianie

Obecne lamperie na ścianach w niczym nie przypominają tych, które były powszechnie stosowane w ubiegłym wieku. Dzisiejsze lamperie wykonuje się z elastycznych farb, w przeróżnych kolorach, które łatwo dają się czyścić.Innymi pomysłami na malowanie ścian jest namalowanie różnych wzorów geometrycznych, w różnych konfiguracjach albo zastosowanie gotowych już szablonów, można również namalować poziome lub pionowe pasy na ścianach, wykorzystując do tego taśmę malarską.

Separator image Posted in remont.