Skip to content Skip to footer

Proszki do szamba

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest dbanie o środowisko, jak i oszczędność czasu i pieniędzy. Jest to niezwykle trudne, szczególnie mieszkając na wsi. Jednym z najczęstszych problemów jest dbanie o szambo. Producenci środków do szamba prześcigają się w coraz to nowszych i skuteczniejszych rozwiązaniach dotyczących dbania w szambo, a ceny takich proszków do szamba są bardzo konkurencyjne.

Proszek do szamba – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest to, żeby przeczytać skład preparatu do szamba. Powinny się tam znaleźć bakterie (nie przejmujmy się, jeśli tych bakterii nie będzie dużo, ponieważ one same się namnażają tworząc w szambie swoisty ekosystem wspomagający sukcesywne zmniejszanie się objętości szamba i usuwanie niechcianego i uporczywego, tworzącego się tam tłuszczu). Poza tym nie celujmy w te najdroższe preparaty do szamba, ponieważ tak najbardziej nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi i tańszymi.

Środek do szamba – skład.

Proszki do szamba zawierają kultury bakterii różnych typów, które oczyszczają szambo z zanieczyszczeń biologicznych i organicznych. Wiele tańszych preparatów do szamba zawiera silne związki chemiczne, których nie należy stosować nie tylko ze względu na środowisko, ale i korozje naszego własnego szamba. Producenci środków do szamba proponują również żele do toalet, które wlewamy bezpośrednio do muszli klozetowej. Ten żel wędruje do szamba przez rury kanalizacyjne czyszcząc je przy okazji i zapobiegając osadzaniu się tzw. niechcianego tłuszczu.

Preparaty do szamba – w dzisiejszych czasach to już konieczność.

Na wierzchu niezadbanego przez właściciela szamba tworzy się kożuch z nieczystościami, w tym tłuszczem, który uniemożliwia łatwe usunięcie szamba, co często powoduje wylanie go podczas wybierania. Dodatkowo na spodzie tworzy się gęsta powłoka, którą z powodzeniem usuwają bakterie znajdujące się w proszkach do szamba oraz specjalnie stworzonych żelach.

Należy pamiętać, że to ile damy od siebie przyrodzie dzisiaj, odda nam ze zdwojoną siłą w przyszłości. Bardzo polecamy korzystanie z preparatów do szamba, ponieważ w ten sposób nie pomagasz tylko środowisku, ale i sobie mając więcej oszczędności w kieszeni, brak nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo Twoje szambo się wolniej będzie eksploatować. Tym bardziej, że używanie preparatów jest bardzo proste i nie wymaga ciągłego zachodu.