Skip to content Skip to footer

Plac zabaw dla twojego dziecka

Ruch i przebywanie na świeżym powietrzem, to dwa elementy istotne dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Aby jednak dzieci chciały spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu trzeba mu zapewnić odpowiednie rozrywki. Na osiedlach w centrach miast przeważnie do dyspozycji dzieci są place zabaw. Co jednak zrobić, gdy mieszkamy w jednorodzinnym domku na przedmieściach?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prost. Sami możemy postawić miniaturowy plac zabaw specjalnie dla naszego dziecka. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, umiejętności czy też pomysłu możemy zatrudnić specjalistę lub kupić gotowe elementy z których najczęściej zbudowane są place zabaw. Jeżeli jednak mamy w sobie żyłkę majsterkowicza warto samodzielnie zbudować plac zabaw z kilku powodów. Przede wszystkim będziemy mieć pewność, że zbudowaliśmy dokładnie to czego oczekuje nasze dziecko. Po drugie będziemy mieć satysfakcję, że sami coś zbudowaliśmy. Po trzecie będziemy w stanie zminimalizować koszty całego przedsięwzięcia.

Aby samodzielnie postawić plac zabaw tak naprawdę nie potrzebujemy wiele. Stara opona, sznury, deski i głowa pełna pomysłów to coś z czego powstają najbardziej atrakcyjne dla dzieci place zabaw. Gałąź drzewa, sznur i stara opona razem mogą stworzyć idealną huśtawkę. Kilka desek wystarczy, aby zbudować dla dziecka drewniany domek lub huśtawkę typu bujak.

Najistotniejszy elementem, który musimy mieć na uwadze jest bezpieczeństwo naszego dziecka. Elementy placu zabaw powinny być odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka, aby samo bez większego nadzoru mogło z nich skorzystać. Poszczególne elementy placu zabaw takie jak drabinka, huśtawka czy bujak nie mogą stwarzać zagrożenia dla dziecka, dlatego też należy zabezpieczyć ostre kanty i krawędzi, a także upewnić się, że nie zostawiliśmy żadnych wystających elementów, o które mogło by skaleczyć się dziecko.

Place zabaw w ogródkach to prawdziwa frajda dla dzieci. Dzieci mogą korzystać z nich kiedy mają ochotę nie musząc czekać na swoją kolej. Dodatkowo możemy mieć naszą pociechę na oku i mieć pewność, że nie dzieje jej się krzywda. Gotowe elementy składające się na plac zabaw takie jak huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie czy kompaktowe domki możemy znaleźć obecnie w każdym niemal sklepie materiałami budowlanymi. Warto jednak zastanowić się czy sami nie posiadamy odpowiednich materiałów, które nadawały by się idealnie na zbudowanie dla dziecka wymarzonego miejsca zabaw.