Skip to content Skip to footer

Najbardziej zaskakujące formy kinkietów wewnętrznych

Zaletą kinkietów wewnętrznych jest m.in. ich aranżacyjna wielopłaszczyznowość. Niektóre z nich mają bardzo złożone, a zarazem zaskakujące kształty. Czas przekonać się, jak bardzo innowacyjnym aranżacyjnie może być zwykły kinkiet.

Minimalizm do granic możliwości

Niektóre kinkiety wewnętrzne mają nowoczesny charakter i – co ważne – są one często prawdziwymi perłami dekoracji. Na rynku są jednak i takie modele, które pod względem wystroju, są minimalistyczne do granic możliwości. Przykładem takiego kinkietu może być… zwykła żarówka.

Jak to możliwe? W podobnych projektach jest ona osadzana na specjalnym, srebrzystym uchwycie, który jest w zasadzie jedynym elementem ozdobnym całego projektu. Całość zachowuje specjalny, designerski charakter, ale jest też skrajnie minimalistyczna. I właśnie dlatego sprawdzi się ona tylko w przypadku niektórych wnętrz.

Poprzemysłowy szok

Oczywiście zaskakująca forma kinkietów wewnętrznych nie musi ograniczać się jedynie do minimalizmu. Co ciekawe – wiele interesujących modeli ma też charakter stricte… postindustrialny. Takie lampy charakteryzują się dość prostą konstrukcją, ale nie tylko!

Forma industrialnych kinkietów wewnętrznych może być niezwykle zaskakująca! Niektóre z nich mają zamiast klosza ciekawą… siatkę, a inne wyposażone są w ciekawe wykończenie oparte na prętach. Interesujące jest również to, że niektóre loftowe kinkiety wewnętrzne do złudzenia przypominają swoje nowoczesne odpowiedniki!

Konstrukcje ruchome

Niektóre kinkiety wewnętrzne mają jeszcze bardziej niecodzienną, a zarazem zaskakującą formę. Mowa tu oczywiście o kinkietach ruchomych, których klosze (lub ich zaskakujące imitacje) mogą być odchylane w zależności od potrzeb użytkownika.

Podsumowując, niektóre modele kinkietów wewnętrznych są wyjątkowo zaskakujące pod względem designerskim. Warto jednak dodać, że mimo swej wyjątkowej konstrukcji, modele te są bardzo często przeznaczone wyłącznie do konkretnych typów wnętrz, to jest pomieszczeń typu loft lub stricte minimalistycznych.