Skip to content Skip to footer

Korki elektryczne

Bezpieczniki elektryczne powinny znajdować się w każdym budynku. Są one w stanie ochronić każde urządzenie elektryczne, takie jak na przykład: komputer czy telewizor. Takie bezpieczniki muszą przede wszystkim wyłączyć obwód elektryczny w czasie zagrożenia, gdyż w takiej sytuacji przepływa przez niego prąd o zbyt dużym natężeniu.

Zalety bezpieczników

Bezpiecznik automatyczny to dość ważny element, który musi znajdować się w każdej instalacji elektrycznej. Kilkadziesiąt lat temu popularne były bezpieczniki topikowe. Aktualnie nie są one tak często stosowane, natomiast niemalże wszędzie używa się bezpieczników automatycznych. Cechują się one między innymi prostą budową. Elementem aktywnym jest nie tylko wyzwalacz zwarciowy, ale również wyzwalacz przeciążeniowy. Podczas wyboru bezpieczników warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich jakość oraz cenę. Warto wybrać produkt, który będzie cechował się przede wszystkim jakością, ponieważ wtedy będziemy mieć pewność, że jest on solidny oraz niesamowicie trwały. Bezpieczniki gwarantują nie tylko normy techniczne, ale również wszelkie względy praktyczne.

Odpowiednie korki elektryczne

Korki elektryczne są stosowane niemalże w każdym budynku.Taki bezpiecznik ma za zadanie ochronić dane miejsce przed różnego rodzajami sytuacjami, które mogą okazać się niebezpieczne. Bezpieczniki ochronią nas nie tylko przed pożarem, ale również przed bardzo groźnymi wybuchami. Produkty te są bowiem produkowane na określone prądy znamionowe. Wyróżnić można między innymi – 4 A, 16 A i 25 A. Wybierając takie urządzenie należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj obwodu oraz obciążenie. Wewnątrz bezpieczników znajduje się wyzwalacz, który na skutek przepływu prądu o zbyt dużym natężeniu rozłącza się. W domach najczęściej stosuje się bezpieczniki typu D. Składają się one z jednorazowej wkładki, która potocznie nazywana jest – korkiem. W zależności od natężenia prądu, korki mają różną szerokość denka. Wyróżnić można także system NH. Jest to znormalizowane zabezpieczenie niskiego napięcia. Takie zabezpieczenia zazwyczaj są wyposażone w sygnalizator stanu załączenia i urządzenie zwalniające. Takie bezpieczniki posiadają także zdolność zwarciową, dzięki czemu pokrywają wszelkie wartości prądów zwarciowych.

Zarówno bezpiecznik automatyczny, jak i bezpiecznik elektryczny posiada wiele przydatnych zalet. Produkty te sprawią, że będziemy się czuć bardzo bezpieczni w budynku w którym będziemy przebywać. Bezpieczniki elektryczne mają niesamowicie opracowaną konstrukcję.