Skip to content Skip to footer

Oświetlenie w pokoju

Do każdego pomieszczenia powinno być dobrane odpowiednie oświetlenie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór lamp, które będą znajdować się w naszym mieszkaniu. W końcu będą nam one służyć przez bardzo długi czas.

Lampy do pokoju

Jeżeli planujemy kupić lampę do pokoju, to powinniśmy sprawdzić jakie oświetlenie pokojowe będzie najlepiej pasować do wnętrza. Ważne jest również to jaką funkcję spełnia pokój. Inne oświetlenie pasuje do sypialni, a inne do gabinetu czy salonu.

Dzisiaj można kupić naprawdę różne lampy pokojowe, ale pamiętajmy o tym, że jednak ich wygląd nie jest najważniejszy. Podczas zakupu nie sugerujmy się więc wyglądem, chociaż oczywiście można kupić piękne żyrandole i kinkiety, które będą dobrze spełniać swoją funkcję.

Jakie oświetlenie pokojowe jest najlepsze?

Jeśli wybieramy lampy pokojowe, to po pierwsze powinniśmy już wcześniej ustalić w jakim miejscu będą się one znajdować. Warto się zastanowić nad tym co najczęściej robimy w danym pokoju. Jeżeli dużo czytamy bądź pracujemy przy komputerze, to z całą pewnością powinniśmy postawić na lepsze oświetlenie. W takiej sytuacji jest też ważne odpowiednie rozmieszczenie lamp. Jeśli pokój, w którym czytamy bądź pracujemy nie będzie dobrze oświetlony, to zapewne szybko zauważymy, że nasz wzrok się męczy.

W sypialni najlepiej postawić na mniej intensywne oświetlenie, ponieważ w tym pomieszczeniu mamy się przecież relaksować i odpoczywać. Intensywne światło będzie nam w tym przeszkadzać.

Modne czy tradycyjne żyrandole?

W sklepach z lampami można zobaczyć bardzo różne żyrandole i kinkiety. Jeżeli interesujemy się tematyką wnętrzarską, to z całą pewnością wiemy doskonale jakie żyrandole są w danym momencie najmodniejsze. Często kupujemy właśnie te najbardziej modne lampy, chociaż nie pasują one do naszego wnętrza. Czasami lepiej postawić na coś tradycyjnego. W końcu żyrandol nie jest przedmiotem, który często kupujemy. Zazwyczaj służy nam on przez lata. Pamiętajmy o tym, że moda szybko się zmienia. Nie warto więc wydawać więcej pieniędzy na żyrandole i kinkiety tylko dlatego, że są w danym momencie modne. Takie przedmioty powinny być dobrze dopasowane do wnętrza, w którym będą się znajdować. To jest najważniejsze.