Skip to content Skip to footer

Dodatkowe oświetlenie do domu – jakie?

Oświetlenie w domu pełni niezwykle ważną rolę, dlatego warto poświęcić na jego wybór niego więcej czasu. Dobierając odpowiednie źródła światła i rozświetlając w odpowiedni sposób strefy w domu, można osiągnąć naprawdę ciekawy efekty wizualny. Za pomocą światła można także wyodrębnić poszczególne strefy, co jest bardzo praktyczne. Jakie oświetlenie dodatkowe do domu kupić?

Oprawy oświetleniowe dodatkowe

Oświetlenie dodatkowe to źródła światła, które powinny znaleźć się w pomieszczeniu poza lampą górną. W tym wypadku chodzi o lampy stojące, podłogowe, ale także oświetlenie dekoracyjne, dzięki któremu można dodać wnętrzu charakteru i sprawić, że będzie bardziej przytulne. Chcąc zainwestować w dyskretne oświetlenie, doskonale sprawdzi się energooszczędna żarówka g4v, która będzie idealnym rozwiązaniem jako oświetlenie schodów, korytarzy, blatów, mebli oraz innych elementów pomieszczeń. Dodatkowe źródła światła są niezbędne i bez wątpienia warto je zastosować. Żarówka g4 1/1 jest niewielkich rozmiarów, cechuje ją niskie nagrzewanie, nie posiada szkodliwych substancji, dlatego może być stosowana dosłownie wszędzie. Oświetlenie górne oraz dodatkowe powinno spełniać normy bezpieczeństwa, żarówka g4 1/1 to bardzo dobry wybór.

Dekoracyjne źródła światła

Dekoracyjne źródła światła są niezbędne, choć jak nazwa na to wskazuje mają na celu uświetnić wybraną aranżację wnętrza. Mogą pełnić także jednak funkcję lamp awaryjnych, które w razie awarii prądu, mogą oświetlić nam drogę na korytarzach, czy schodach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. W każdym wnętrzu potrzebnych jest kilka źródeł światła, inaczej mieszkanie nie będzie tak funkcjonalne i przytulne. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale światło odgrywa ogromną rolę w pomieszczeniu. Wybór odpowiednich opraw oświetleniowych, ale także żarówek g4 to kwestia priorytetowa. W ten sposób wnętrza będą funkcjonalne i wygodne podczas codziennego użytkowania, także w razie przerwy w dostawie prądu.