Skip to content Skip to footer

Charakterystyka parawanów designerskich

Decydując się na zakup nowoczesnego parawanu do domu lub biura, warto postawić na interesujący design oraz współczesną formę. Obecnie za modele najlepszej klasy uważa się oryginalne i dopracowane pod względem wyglądu parawany designerskie. Współcześnie projektanci starają się łączyć dekoracyjność z najwyższą funkcjonalnością, dzięki czemu tego typu produkty są nie tylko bardzo wytworne, ale również użyteczne.

Nowoczesne parawany designerskie

Do najpopularniejszych sprzedawanych obecnie modeli należą nowoczesne parawany posiadające stosunkowo prostą formę oraz interesującą, zróżnicowaną kolorystykę. Nierzadko wyposażone są w specjalnie przygotowane haczyki, które mogą służyć do zawieszania ubrań. W ten sposób designerskie parawany tego typu mogą spełniać rolę dodatkową, przez co znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach publicznych. Domownicy i goście mają dzięki temu gdzie powiesić odzież wierzchnią oraz ręczniki. Haczyki widać jedynie z tyłu, przez co od zewnątrz parawan designerski jest kolorowy i pozbawiony żadnych nieestetycznych elementów.

Nowoczesna konstrukcja

Designerskie parawany sprawdzają się przede wszystkim w miejscach o stosunkowo małej przestrzeni, które wymagają dodatkowego podziału. Zazwyczaj nowoczesne parawany dostępne są w wielu różnych wielkościach albo zestawach złożonych z kilku formatów. Posiadają bardzo ciekawe formy, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i biurach. Parawan designerski może posiadać na przykład ażurową siatkę, która przepuszcza światło. W połączeniu z odpowiednio dopasowaną kolorystyką, może bardzo efektownie zmienić wygląd praktycznie każdego wnętrza.

Wyszukany design

W sprzedaży na stronie https://idealdesign.pl/parawany-designerskie znajdują się zarówno parawany designerskie białe oraz jednolite pod względem kolorystycznym, jak i posiadające zróżnicowane grafiki oraz wzory. Dzięki temu oprócz funkcji pozwalającej na efektowne kreowanie przestrzeni, pełnią również ważną rolę dekoracyjną. W sklepach dostępne są na przykład designerskie parawany w kwiaty, kropki lub paski, a także posiadające minimalistyczne dekoracje w stylu japońskim. Dzięki swojej niezaprzeczalnej subtelności, większość z nich jest bardzo uniwersalna i pozwala na dostosowanie do praktycznie każdego rodzaju wnętrza, wprowadzając do niego spokój oraz harmonię.