Skip to content Skip to footer

Balkon. Miejsce, które może wyglądać pięknie

Każdy posiadacz mieszkania przyzna, że balkon jest miejscem, które niewątpliwie jest potrzebne. Dzięki balkonowi nie ma konieczności suszenia prania w mieszkaniu. Można je suszyć na świeżym powietrzu. Na balkonie oczywiście można też spędzać wolny czas, relaksować się, a nawet spotykać ze znajomymi. Dobrze jednak przedtem balkon nieco zmienić, by był po prostu ładniejszy.

Kwiaty na balkonie

Ozdobą każdego balkonu są kwiaty. Można je sadzić w korytkach zawieszanych na balustradzie balkonu. Przy balkonach większych i zadaszonych, dobrym pomysłem jest też ustawienie klasycznych donic z ładnymi roślinami. Oczywiście o rośliny na balkonie trzeba dbać. Konieczne jest ich regularne podlewanie i usuwanie suchych części.

Sztuczna trawa

Na wielu balkonach na podłodze są płytki lub inne wizualnie mało atrakcyjne elementy. Chcąc zmienić balkon na miejsce nieco ładniejsze, można zdecydować się na pokrycie podłogi balkonu sztuczną trawą. Co istotne, Sztuczna trawa na balkon jest bardzo prosta do zamontowania. Sztuczną trawę na balkon należy dociąć zgodnie z wymiarami balkonu, a następnie ułożyć, tak jak układa się – na przykład – wykładzinę w pokoju. Aby sztuczna trawa na balkon się nie marszczyła i nie przesuwała, dobrze ją od spodu zamocować do powierzchni balkonu. Wystarczy tu dwustronna taśma samoprzylepna. Przed przyklejeniem trawy do balkonu, powierzchnię do której ma być przyklejona trzeba rzecz jasna oczyścić, umyć i osuszyć.

Pielęgnacja sztucznej trawy na balkonie

Trawa sztuczna na balkonie wygląda bardzo ładnie, jednak aby tak było przez dłuższy czas, należy o nią dbać. Warto unikać stawiania na niej bardzo ciężkich przedmiotów, bowiem źdźbła trawy mogą na trwałe się pogiąć, a nawet połamać. Niezbędne jest też czyszczenie takiej trawy. Oczywiście zamiatanie nie ma sensu. W przypadku sztucznej trawy o wiele lepiej sprawdza się jej odkurzanie. Drobinki piasku i innych śmieci zostaną z zakamarków trawy wyciągnięte przez odkurzacz, trawa zaś od razu będzie wyglądała czyściej i bardziej atrakcyjnie.

Kupując sztuczną trawę, trzeba oczywiście sugerować się jej ceną, o wiele ważniejsza jednak jest jej jakość. Trawa doskonałej jakości będzie mogła leżeć na balkonie przez wiele lat. Nie zniszczy się, nie odbarwi od słońca. Nawet po latach wciąż będzie wyglądać atrakcyjnie i będzie ozdobą balkonu.