Skip to content Skip to footer

Nabłyszczanie paneli – najlepsze sposoby

W zależności od tego, z czego zrobiona jest podłoga w naszym domu, należy o nią odpowiednio dbać. Oprócz zwykłego czyszczenia warto również pamiętać o impregnacji, dotyczy to szczególnie podłóg wykonanych z drewna lub paneli podłogowych. Jedną z metod dbania, jest nabłyszczanie paneli. Do tego natomiast są potrzebne różne środki, mogą to być specjalistyczne produkty lub zwykłe domowe np. ocet.

Nabłyszczanie paneli – najważniejsze wskazówki

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nadawanie połysku panelom nie jest wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Jeśli nie mamy w domu specjalnych płynów do nabłyszczania paneli, to wystarczy użyć wody z octem w następujących proporcjach: 2 łyżki octu na 5 litrów wody. Takim roztworem wystarczy przejechać lub spryskać panele, a potem je wypolerować. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na błyszczące i dobrze wyglądające panele podłogowe.

Innym sposobem na nabłyszczanie paneli jest zakup specjalnie do tego stworzonych płynów, które dostępne są w różnych sklepach z chemią gospodarczą. Możemy je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ich sposób działania polega na tym, że mają one w swym składzie polimery, które wnikają w panele i tworzą jednolitą strukturę. Ta z kolei daje efekt nabłyszczenia.

Jakie korzyści daje nabłyszczanie paneli?

Najważniejsze w nabłyszczaniu paneli jest to, że dzięki tej czynności stają się one bardziej odporne na zarysowania i zabrudzenia. Dodatkowo taka impregnacja pozwala dłużej cieszyć się ich ładnym wyglądem. Pastowanie odpowiednimi preparatami sprawia, że panele tak szybko się nie wycierają, nie odbarwiają i dłużej są w dobrym stanie.

Poza tym nabłyszczanie paneli sprawia, że wyglądają one bardzo efektownie. Dzięki ich polerowaniu i impregnacji całe pomieszczenie wizualnie zyskuje. Trzeba pamiętać, że konserwacja paneli jest bardzo ważna i to od niej zależy, jak długo będziemy cieszyć się podłogą w świetnym stanie. To, jaką metodę i środki nabłyszczania wybierzemy, zależy już tylko od naszych osobistych upodobań. Ważne, żeby wybrany sposób był skuteczny.