Skip to content Skip to footer

Moda na koce i pledy bawełniane

Modne i stylowe koce pledy zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto poważnie rozważyć ich zakup. Oryginalne koce wykonane z wysokiej jakości bawełny nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale, dlatego też jest to inwestycja na lata.

Jakie plusy i minusy?

Bawełniane koce pledy są bardzo łatwe w utrzymaniu i co najważniejsze, mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Bawełna w odróżnieniu od wełny nie rozciąga się, dlatego też koce i pledy z niej wykonane zawsze prezentować będą się bardzo okazale. Im grubsze pledy na łóżko, tym oczywiście zdecydowanie lepiej ogrzewać będą one ciało. Naturalna bawełna doskonale przepuszcza powietrze i nie uczula. Między innymi dlatego też z wysokiej jakości bawełny często produkuje się wspaniałe koce dla dzieci.

Bawełniane ciepłe koce mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu osób największym minusem jest oczywiście niesamowity ciężar. Czysta bawełna jest dość ciężka, dlatego też wielu producentów dodaje domieszki akrylu. Bawełniane koce najlepiej prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Nie tylko naturalna bawełna

Ciepłe koce mogą być wykonane nie tylko z bawełny, ale również z wielu innych materiałów. W ostatnim czasie bardzo modne są koce z polaru. Materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i co najważniejsze jest niesłychanie miły w dotyku. Polar doskonale izoluje ciepło, ale pamiętać należy o tym, że materiał ten nie przepuszcza powietrza. Uważać należy przede wszystkim na tanie polary, które niestety dość szybko się mechacą.

Piękne pledy na łóżko mogą być wykonane również z akrylu. Jest to bardzo trwały i dość tani materiał, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Największą wadą akrylu jest to, że nie pochłania on wilgoci, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla osób, które mają problemy z nadmierną potliwością.

Nowością na rynku są koce pledy z mikrofibry. Materiał ten wbrew pozorom jest bardzo lekki, miękki i wytrzymały. Największą wadą mikrofibry jest oczywiście to, że przyciąga on kurz, dlatego też koce i pledy z niego wykonane wymagają systematycznej pielęgnacji.