Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystać okna narożne bez słupka w aranżacji wnętrza?

Okna narożne bez słupka to pożądany element w nowoczesnej architekturze. Jednakże, zdarza się, że projektując aranżację wnętrza, właściciele mieszkań borykają się z pewnymi trudnościami w ich wykorzystaniu. Czy warto rezygnować z takiego elementu tylko dlatego, że wydaje się on trudny w aranżacji? Oczywiście nie! W artykule przedstawimy kilka pomysłów na wykorzystanie okien narożnych bez słupka i jak urządzić wokół nich przestrzeń, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i ciekawa wizualnie.

Kreatywne metody aranżacji różnych pomieszczeń: Jak zagospodarować róg pokoju?

Zwykle zaczynamy od wyposażenia ścian, wybór mebli i stylistyki ogólnej. A co z zakamarkami w pokoju? Chociaż na pierwszy rzut oka róg pokoju wydaje się mało atrakcyjnym miejscem, w rzeczywistości może on stanowić bardzo ciekawą przestrzeń. Wystarczy odrobina kreatywności i wiedzy, aby ten róg pokoju stał się szczególnym miejscem w domu.

Oto kilka wskazówek, jak zagospodarować ten trudny do wykorzystania róg:

Po pierwsze, wybierz mebel, który będzie pasował do stylu Twojego pokoju. Najlepiej, jeśli będzie to coś niezwykłego, a jednocześnie funkcjonalnego. Możesz dobrać skrzynię, regał, kanapę lub krzesło. Uwzględnij potrzeby i zainteresowania pozostałych domowników.

Jeśli nie potrzebujesz mebla, możesz zdecydować się na zawieszenie regału lub półki. To doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza jeśli masz mały pokój. Możesz tam trzymać książki, akcesoria do dekoracji, sztućce, zastawę stołową lub inne przedmioty.

Sztuczka projektowania wnętrz: okno narożne bez słupka

Okna narożne bez słupka to jedno z najbardziej atrakcyjnych elementów w mieszkaniach. Mogą jednak znacznie utrudniać rozmieszczenie mebli i dekoracji w pomieszczeniu. Ten typ okna może być słabym punktem naszego wnętrza, ale nie musi. W tej podpowiedzi odkryjemy, jak można zaaranżować okno narożne bez słupka w sposób, który wzbogaci nasze wnętrze.

Pierwszą i najprostszą opcją jest po prostu zostawienie go w spokoju. Ważne jest, by okno nie traciło swojej roli jako źródła światła i przestrzeni. Okno narożne bez słupka może być pięknym punktem centralnym w pomieszczeniu, który otacza się meblami. Aby zwiększyć poczucie przestrzeni, najlepiej pozwolić odbijającemu światłu oknu zdobić ściany samodzielnie, bez innych ozdób czy półek dookoła.

Drugą opcją, gdy okno narożne zaczyna dominować, jest wykorzystanie go jako składnika dekoracyjnego w pomieszczeniu. Sztuką jest pozwolić oknu działać jako ekspozytor, na którym można powiesić obrazy, dekoracje czy rośliny, ale jednocześnie zachować równowagę, aby nie przyćmiło pozostałego wystroju wnętrza. W takiej sytuacji warto pamiętać też o spójnym stylu dekoracji, aby wnętrze w całości prezentowało się schludnie i harmonijnie. To pozwoli na świetne wykorzystanie okna narożnego bez słupka jako dodatkowej przestrzeni, która ładnie odmieni pomieszczenie.