Skip to content Skip to footer

Jak stylowo oświetlić mieszkanie?

Dobór odpowiedniego oświetlenia ma znaczenie i wie o tym każdy, kto choć raz aranżował wystrój wnętrza od podstaw albo organizował remont. Dzięki efektownym lampom czy innym źródłom światła da się optycznie powiększyć pomieszczenie, zmienić jego klimat, podnieść przytulność i dodać oryginalnego stylu. Polecany stylowy żyrandol do salonu albo kilka mniejszych kinkietów mogą zadziałać cuda.

Wygodne, a jednocześnie stylowe

Jednym z najwygodniejszych wyborów do wnętrza są z całą pewnością Stylowe lampy sufitowe. Centralne położenie źródła światła zapewnia równomierne oświetlenie całego pokoju, więc mogą z niego korzystać wszyscy domownicy jednocześnie. W zależności od mocy żarówki czy świetlówki w pomieszczeniu może być bardzo jasno lub po prostu klimatycznie. Wiele lamp ma możliwość regulacji siły oświetlenia. Nowoczesne rozwiązania da się zintegrować z centralnymi systemami zarządzania domem, dzięki czemu stają się dużo łatwiejsze do codziennego wykorzystania. Generuje to też oszczędności.

Jeśli komuś zależy na jeszcze łatwiejszej regulacji, dobrym pomysłem będzie zawieszenie żyrandola. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo elegancko i przeważnie ma kilka, a nawet kilkanaście żarówek (mogą być mniejsze lub większe). Stylowy żyrandol do salonu całkowicie odmienia wnętrze. Masywniejsze i dekorowane żyrandole sprawiają wrażenie, że ozdabiają nie salon, a salę balową lub inne tego rodzaju pomieszczenie. Jeśli miejsca jest mało, lepszym wyborem będzie skromniejszy żyrandol, na przykład o geometrycznym kształcie.

Do czego pasują stylowe żyrandole do salonu, a do czego nie?

W sprzedaży nie brakuje ciekawych propozycji żyrandoli. Można mieć spory problem z wyborem, bo sklepy oferują przeróżne modele o wysokiej estetyce wykonania. Żyrandol nie jest jednak opcją do każdego pomieszczenia bez wyjątku. Mniejsze i raczej prosto wyposażone wnętrza nie będą dobrze wyglądały, jeśli znajdzie się w nich ekstrawagancki, czy nawet bardziej tradycyjny obiekt tego typu.

Stylowe żyrandole do salonu będą natomiast pięknie wpływać na wygląd wnętrz większych, w klasycznym stylu. Mogą współgrać z meblami na wysoki połysk, tradycyjną zabudową o dużych gabarytach. Mniejsze stylowe lampy sufitowe w dużym salonie mogą występować po kilka sztuk, dzięki czemu pokój będzie dobrze doświetlony w każdej części. Pojedyncza lampa, jeśli wnętrze jest duże, często nie wystarcza. Wtedy dodaje się więcej sztuk lub stosuje mniejsze źródła światła poza głównym.