Skip to content Skip to footer

Jak dobrze zająć się sufitem w mieszkaniu?

Zniszczony sufit wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Nie da się ukryć, że zwykle każdy inwestor czy właściciel mieszkania chce jak najszybciej się uporać z takim problemem. Jak wyrównać sufit szybko i skutecznie? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które interesują się tematem.

Jak wyrównać sufit w starym mieszkaniu?

W jaki sposób zająć się sufitem w mieszkaniu, w którym jest on mocno zniszczony? Są dwie opcje. Jedna to po prostu położenie płyty karton-gips, która świetnie poradzi sobie z zamaskowanie wszelkich niedoskonałości. Trzeba tylko pamiętać o tym, że w przypadku niewysokich mieszkań w blokach, może to spowodować, że wnętrze straci sporo przestrzeni. Dlaczego? Mocowanie płyt karton-gips wymaga obniżenia mieszkania nawet o kilka centymetrów. Drugi sposób to zrobienie gładzi, dzięki którym uda się uzyskać efekt gładkich, perfekcyjnych sufitów. To świetna opcja właśnie w mieszkaniach w bloku.

Jak wyrównać sufit w mieszkaniu w kamienicy?

Jak zająć się sufitem w mieszkaniu w kamienicy? W tym przypadku najlepiej postawić po prostu na autentyczność i zwyczajnie nie zamartwiać się tym, że sufit nie jest perfekcyjnie gładki. Dlaczego? Ponieważ kamienice to nieruchomości, które często mają nawet ponad 100 lat. To zupełnie zrozumiałe, że w tym przypadku sufit nigdy nie będzie perfekcyjny. Jeżeli trudno przyzwyczaić się do takiego efektu, zawsze można zdecydować się na sufit podwieszany. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy we wnętrzu pragnie się uzyskać odrobinę nowoczesny, awangardowy efekt. Podwieszany sufit pozwala też na zastosowanie bardzo ciekawego oświetlenia. Można w ten sposób ukryć wady sufitu na przykład w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w korytarzu.

Samodzielnie czy z ekipą?

Prace przy suficie są wyjątkowo wymagające. Trzeba mieć wprawę, odpowiednią technikę, narzędzia, a także siłę fizyczną. Warto zatem zastanowić się, czy wykonanie ich we własnym zakresie to dobry pomysł. Lepiej wynająć ekipę, która zrobi to szybko, sprawnie i na odpowiednim poziomie.